محل تبلیغات شما

 

انواع کاهو

انواع کاهو

رقمهای مختلف کاهو از نظر شکل ، اندازه و رنگ با هم تفاوت دارند . طبقه بندی انواع کاهو بر اساس تفاوت در شکل برگ ، اندازه ، درجه روزتی و شکل هد می باشد و سایر صفات مانند رنگ و نوع ساقه اهمیت چندانی ندارند . از نظر ظاهری ، کاهو دارای انواع هددار یا بدون هد می باشد .

- انواع هددار

۱-۱ L.sativa var.capitata

۱-۱-۱ کاهو فری یا کریسپ هد Crisphead

یک نوع کاهو با هد نرم و بزرگ است که نام تجاری آن آیسبرگ Iceberg است . رسیدن بیش از حد Overmature آن باعث تلخ شدن طعم کاهو می شود . معمولا” وزن هر عدد کاهو فری به ۱۰۰۰-۷۰۰ گرم می رسد . این نوع کاهو مقاوم به صدمه مکانیکی و جابجایی به مسافت های طولانی می باشد .

۲-۱-۱ نوع باترهد Butterhead

از دیگر انواع کاهو کاهوی باترهد می باشد. این نوع کاهو از اروپا منشا گرفته است و بسیار مرسوم است . رقم های باترهد گاهی کاهوی کلمی Cabbage lettuce نیز نامیده می شوند و به خاطر کیفیت و طعم مطبوع در سطح وسیع کشت می شوند . گیاهان کوچکتر ، صاف تر و فشردگی هد آن کمتر از انواع کریسپ هد می باشد . برگ ها پهن ، مجعد ، ظریف و دارای بافت نرم هستند . دو نوع مهم وجود دارد که یکی بی تفاوت به طول روز با هد نسبتا” محکم و دیگری روز کوتاه دارای هد کوچک با فشردگی کم و بیشتر در گلخانه کشت می شود . در آمریکا بر اساس ظاهر و اندازه دارای دو زیر نوع هستند : زیرنوع بستون (Boston) که بزرگتر و روشن تر و بافت نرم تری دارند . زیرنوع بیب (Bibb) که کوچکتر بوده و سبز تیره هستند . برگهای همه انواع باترهد نسبتا” لاغر و دارای بافت نرم هستند . رنگ برگهای بیرونی کم رنگ تر از انواع آیسبرگ هستند . رنگ برگهای درونی مایل به زرد است . بر اساس فصل رشد دارای دو زیر نمونه در اروپا است . انواع تابستانه مخصوص هوای آزاد هستند و بزرگتر و وزن آنها به ۳۵۰ گرم می رسد . اینها نسبت به انواع زمستانه دیرتر به گل می روند . کاهوهای زمستانه ، کوچکتر هستند و وزن آنها در زمان رسیدن به ۲۰۰-۱۵۰ گرم می رسد . قابلیت جابجایی و انبارداری آنها ضعیف می باشد . برگ های این نوع کاهو در اثر جابجایی به راحتی صدمه می بینند .

 

صادرات انواع کاهو


فروش و صادرات کلم قرمز کاهو ,انواع ,نوع ,، ,هد ,۱ ,می باشد ,انواع کاهو ,نوع کاهو ,گرم می ,۱ ۱منبع

باربری غرب تهران

قیمت چمن مصنوعی

خواص کاهو و مضرات آن

صادرات کلم قرمز

مهمترین خواص کاهوی فرانسوی قرمز برای سلامتی

انواع کاهو

صادرات کاهو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کالای ارزان فروش فلزیاب اینوکر ( invoker ) به همراه تست در خاک هرچی بخوای معرفی کالا فروشگاهی far30spider فلزیاب تهران زنجیر بارگیری ویلم | دانلود فیلم و سریال بیا برا خرید Randyrnq03 homepage